Michał Wencel, licealista z Kędzierzyna-Koźla, stworzył prawdziwie wizjonerskie dzieło filmowe! Świat za czterdzieści lat – w jaki sposób będzie wyglądał?

„Sztuczna inteligencja w moim życiu” to konkurs, który organizowany jest przez Związek Cyfrowa Polska w ramach GovTech Festival. Konkurs jest ogólnopolski, a jego celem było w tym roku stworzenie pracy multimedialnej, która dotyczyłaby pomysłów na temat sztucznej inteligencji albo obecności w życiu codziennym sztucznej inteligencji. I to właśnie w ramach tego ogólnopolskiego konkursu, licealista z Kędzierzyna-Koźla, Michał Wencel, zajął zaszczytne trzecie miejsce.

Co udało się osiągnąć Michałowi Wencelowi?

Trzecie, bardzo wysokie, miejsce w ogólnopolskim konkursie było całkowicie zasłużone. Licealista stworzył bowiem film Polska 2061. Jest to pasjonująca opowieść o świecie, który praktycznie w całości został już przejęty i opanowany przez sztuczną inteligencję. Czy w takim świecie w ogóle jest jeszcze miejsce dla człowieka i człowieczeństwa? Jakie? Na to odpowiedział w swoim dziele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *