Moc żorskich atrakcji

W pierwszy wakacyjny weekend Żory zaoferują mieszkańcom i przyjezdnym wiele ciekawych wydarzeń. W mieście zaplanowano trzy dni przepełnione atrakcjami w ramach Festiwalu Górnej Odry. Wśród szeregu imprez z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.
Tegoroczny trzydniowy Festiwal Górnej Odry to pierwsza edycja wydarzenia, które będzie odbywało się jednocześnie w kilku miastach. Wszystkie one położone są w Krainie Górnej Odry. Mowa o Raciborzu, Turzach, Chałupkach, Wodzisławiu Śląskim, Rybniku oraz Jastrzębiu-Zdroju. Żorski program jest jednym z najbardziej rozbudowanych pod względem liczby atrakcji. Całość wystartuje już 25 czerwca.

Dostępne atrakcje

W piątek uczestnicy będą mogli wziąć udział w ścieżce dydaktycznej w ramach dni otwartych żorskich wodociągów oraz w warsztatach ogniowych w Muzeum Ognia. Kolejne dni również będą obfitowały w zajęcia edukacyjne, między innymi warsztaty w Muzeum Ognia. Nie zabraknie aktywności sportowych: zabaw wodnych, mini kursów kajakowych, wyścigu smoczych łodzi. Imprezę zakończy spektakl na wodzie, warsztaty wyplatania i puszczania wianków oraz część artystyczna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *