Mieszkaniowe plany w Żorach

288 mieszkań za blisko 72 miliony złotych? Takie są plany Żor na najbliższy czas. Przetarg na budowę bloków jeszcze trwa, jednak znane są już wysokości ofert. Wspomniane 72 miliony to najniższa z nich, mająca duże szanse na wybór. Aż 80% kosztów ma zostać pokryte z dotacji Banku Gospodarstwa Krajowego.
Długoterminowe plany wskazują, że w najbliższych latach w Żorach ma zostać wybudowane niemal 300 nowych mieszkań. Wcześniej do użytku oddano cztery budynki: przy osiedlu Pawlikowskiego, Alei Armii Krajowej i Alei Zjednoczonej Europy. To w sumie niemal 400 lokali. Od października trwa natomiast przetarg związany z dwoma budynkami w pobliżu Alei Zjednoczonej Europy. Nie jest on zakończony, ale wiadomo już, że stanęły do niego dwie firmy.

Co obejmie inwestycja?

Dwa bloki mają zostać wybudowane w pobliżu Alei Zjednoczonej Europy. Każdy z nich wyposażony zostanie w podziemne garaże i komórki lokatorskie. W pierwszym budynku znajdzie się 187, w drugim – 101 mieszkań. Inwestycja będzie zawierała również chodniki, drogi wewnętrzne, ścieżki rowerowe, parkingi, wiaty śmietnikowe oraz plac zabaw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *