Policjant pomógł Amerykanowi w potrzebie

Młodszy aspirant Mikołaj Widenka, który na co dzień zajmuje się przestępczością gospodarczą, wykazał się biegłą znajomością angielskiego, kiedy przejeżdżający przez miasto obywatel Ameryki potrzebował pomocy.

Policjanci otrzymali zgłoszenie, że na jednej ze stacji paliwowej przebywa obcokrajowiec, który znalazł się w trudnej sytuacji. Jak się udało ustalić, mężczyzna przyjechał do kraju jeszcze na początku marca, aby zwiedzić kraj swojej partnerki. Jego ukochana zaś została objęta w międzyczasie rządową kwarantanną.

Według ich wspólnego planu mieli się spotkać w jej rodzinnym mieście. Jednakże w trakcie drogi, obcokrajowiec zgubił portfel, gdzie miał swoje dokumenty. Na dodatek rozładował mu się telefon i nie mógł skontaktować się z bliskimi. Dzięki żorskiemu policjantowi – młodszemu aspirantowi Mikołajowi Widnece, mężczyzna dostał miejsce noclegowe, a także ładowarkę telefonu. Ponadto został skontaktowany z Konsulatem Generalnym USA w Krakowie, który pomoże mu w związku z zagubionymi dokumentami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *