Ranny łabędź

Potrąconego, leżącego nad stawem w Żorach łabędzia zauważyła przechodząca tamtędy kobieta. Szybko wezwała straż pożarną, która zajęła się ptakiem. Został on przetransportowany do Mikołowa, gdzie opieką otoczyli go specjaliści z Pogotowia Leśnego.
O tym, że straż pożarna pomaga tam, gdzie inni są bezsilni, mieszkańcy Żor przekonali się już wielokrotnie. Pomocy nie odmawia także zwierzętom.

Plany na przyszłość

Zgłoszenie dotarło do strażaków w czwartek, 14 października około godziny 18:30. Zgodnie z przekazanymi informacjami, ptak wydostał się ze stawu przy ulicy Pomorskiej, a później został potrącony.
Jak poinformował st. kpt. Krzysztof Kuś, oficer prasowy KM PSP w Żorach, na miejsce udał się zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej. Strażacy rzeczywiście potwierdzili, że młody łabędź leżący nad brzegiem potrzebuje pomocy. Nie wiadomo jednak, czy ktoś celowo potrącił ptaka czy doszło do tego wskutek nieszczęśliwego wypadku.
Złapany łabędź został przez strażaków przetransportowany do Mikołowa. Teraz będzie dochodził do siebie pod okiem weterynarzy z Pogotowia Leśnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *