Policja upominała lewopasowych kierowców

To jedno z najczęściej popełnianych wykroczeń na polskich drogach – w ostatnim czasie żorska policja zdecydowała się upominać niesfornych kierowców, którzy nagminnie jeżdżą lewym lub środkowym pasem, mimo że prawy pozostaje wolny.
Kierowcy w Żorach pod tym względem nie stanowią wyjątku w skali kraju. Żorscy funkcjonariusze pod lupę wzięli tych przemierzających najczęściej użytkowany fragment DK81, czyli popularną Wiślankę. Wystarczyła godzina, by przekonać się, że pod tym względem zwyczaje jeżdżących pozostawiają wiele do życzenia.

Nie tylko upominali…

Jak mówią funkcjonariusze, wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy, że właśnie łamie przepisy. Niewiedza kosztuje: każdy z zatrzymanych w Żorach kierowców otrzymał mandat oraz dwa punkty karne. Policjanci edukowali: wyjaśniali, w jakich sytuacjach można zajmować lewy pas.
Jak tłumaczyli się zatrzymani? Różnie. Jedni tłumaczyli, że wszyscy tak robią, inni, że chcieli skręcić w lewo, mimo że od zjazdu dzieliła ich jeszcze spora odległość. Policjanci proszą o kulturę na drogach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *